CeMAT targi intralogistyki

2011-04-17 10:15

Hanower: Motorem rozwoju tej branży jest globalizacja – żaden inny sektor nie zyskuje tak wiele na integracji światowych rynków, co intralogistyka. Firmy z nią związane spotkają się w tym roku na odbywającej się co 3 lata najważniejszej międzynarodowej wystawie branżowej: na targach CeMAT w Hanowerze.

Na poprzednią edycję imprezy w roku 2008 przyjechało niemal 1100 wystawców z 35 krajów oraz 60 000 zwiedzających z całego świata. Pośród wystawców było aż 45% firm zagranicznych; jeśli chodzi o gości targów, to 35% z nich przyjechało spoza Niemiec. Celem tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja premierowych innowacji technologicznych szerokiemu gronu zainteresowanych odbiorców.

Prezentacja kompleksowej oferty rozwiązań z różnych sektorów intralogistyki

Energooszczędne wózki widłowe, innowacyjne urządzenia do transportu bliskiego, w pełni zautomatyzowane systemy transportowe i magazynowe, najnowsze rozwiązania IT do zastosowań branżowych – na targach CeMAT nie może zabraknąć żadnego aspektu współczesnej intralogistyki. Dźwigi i żurawie, podnośniki, platformy podnoszące, a także systemy do identyfikacji automatycznej, robotyka i technologie opakowań – te obszary tematyczne również znajdą się w bogatym programie CeMAT 2011. Zagadnienia zainaugurowane w roku 2008 – nieruchomości do celów logistycznych oraz techniki przeładunku w portach – w tym roku także obecne będą na imprezie.

CeMAT to wiodące międzynarodowe targi sektora intralogistyki znane na całym świecie. Dlatego pod tą marką organizowane są dodatkowo cztery imprezy wystawiennicze  o zasięgu regionalnym.

  • CeMAT RUSSIA: W dniach 28 września – 1 października 2010 odbyła się premierowa edycja wystawy CeMAT RUSSIA organizowanej w ramach moskiewskich targów przemysłowych. W wydarzeniu tym w charakterze wystawców udział wzięło 110 firm, w tym 75% zagranicznych. Na tegoroczne targi CeMAT RUSSIA zapraszamy do Crocus Expo International Exhibition Center w dniach 27 – 30 września 2011.
  • CeMAT ASIA: Pierwsze targi CeMAT ASIA zorganizowane zostały w roku 2000, od tej pory odbywają się one co roku w październiku na międzynarodowych terenach wystawienniczych SNIEC w Szanghaju. Na CeMAT ASIA 2010 (25 – 28 października) swe produkty i usługi zaprezentowało 400 wystawców na powierzchni wystawienniczej wynoszącej 10 000 m2. Urządzenia do transportu bliskiego, dźwigi i żurawie, podnośniki, platformy podnoszące, systemy magazynowe, systemy do przeładunku, a także osprzęt i oprogramowanie stosowane w intralogistyce to główne obszary tematyczne wystawy. Równolegle z CeMAT ASIA 2010 odbyła się druga co do wielkości na świecie impreza z zakresu technologii napędów i mechaniki płynów PTC ASIA.
  • CeMAT INDIA: Premiera CeMAT INDIA miała miejsce na terenach wystawienniczych w Bangalore w grudniu 2007. Targi odbywają się co roku; od 2009 w Bombaju. Tam również zorganizowana zostanie w dniach 15 – 18 grudnia ich tegoroczna edycja, a kolejne – naprzemiennie w Bangalore i Bombaju. W tym samym czasie odbywają się trzy inne duże imprezy: MDA INDIA, Industrial Automation INDIA oraz Energy INDIA. Swe innowacje w ramach organizowanych równolegle targów przemysłowych zaprezentuje ponad 500 wystawców.
  • CeMAT South America: Targi CeMAT South America będą miały swą premierę w dniach 4 – 7 kwietnia 2011 w brazylijskim Sao Paulo. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, już 110 firm wykupiło stoiska o łącznej powierzchni 13 000 m2. Wśród wystawców są liderzy rynku: Cascade, Clark, Hyster, Jungheinrich, Kaup, Linde, MSI-Forks, Paletrans, Still, Toyota i Yale.