Nowy wózek widłowy Nissana Seria RG

2011-07-07 07:27

Nissan Forklift wprowadza na rynek serię zupełnie nowych konstrukcyjnie wózków podnośnikowych RG. Wózki podnośnikowe „Reach Truck” Nissan Forklift od zawsze znane są z niezawodności, ergonomii, wydajności oraz bezpieczeństwa. Aby rozwinąć serię RG przeprowadzono liczne rozmowy z operatorami wózków oraz specjalistami ds logistyki. Przeprowadzono badania naukowe dotyczące ergonomii wózków i urazów wynikających z trybu pracy operatora. W rezultacie nowa seria RG Nissan Forklift zapewnia operatorowi najwyższy komfort i bezpieczeństwo na rynku. Na przykład zmiana kierunku jazdy bez użycia rąk, optymalne umieszczenie wyświetlacza LCD, klawiatury i (opcjonalnie) podkładka notatnikowa powodują, że miejsce pracy jest wygodne co zwiększa wydajność operatora. Kabinę operatora można dostosować pod wieloma względami: ustawienia lewego i prawego podłokietnika, ustawienia fotela a nawet elektryczne sterowanie wysokości podłogi, aby dopasować kabinę do wymiarów każdego operatora. Specjalnie wyprofilowane oparcie fotela umożliwia obserwowanie zarówno lewej jak i prawej strony bez większego wysiłku. Płynne regulowanie pozycji fotela pomagają operatorowi operować ładunkiem na najwyższych wysokościach podnoszenia. Razem z unikalną mini kierownicą w podłokietniku seria RG oferuje wiodącą na rynku ergonomię pracy. Opcjonalny Ergo Logic umożliwia wybór spośród 9 różnych funkcji masztu w jednym wygodnym drążku sterującym.

Osiąganie maksymalnej wydajności

Sterownik klasy AC TECH wyprodukowany przez Nissan Forklift umożliwia wydajne, solidne i opłacalne działanie wózka. Z tak zaawansowaną technologią otwiera się wiele możliwości. Automatyczne poziomowanie położenia wideł, wyśrodkowanie pozycji przesuwu bocznego, wskaźnik wagi ładunku, składowanie na podwójną głębokość to tylko niektóre z nieograniczonych możliwości serii RG, które poprawią rentowność Twojej pracy. Unikalny System Asystujący Poziom lub Selekcjoner Poziomu umożliwiają operatorowi podnoszenia na wcześniej zaprogramowane wysokości poprzez naciśnięcie przycisku. Mniej czasu spędzonego na ustawianiu pozycji oznacza możliwość wykonania większej ilości cykli przeładunkowych. Popularne opcje jak obrót kierownicą 360 stopni i wsparcie kamery wideo są fabrycznie możliwe. Znaczącym osiągnięciem jest pozycja lidera na rynku z prędkością jazdy do 14.5 km/h oraz prędkością podnoszenia do 700 mm/s. Również manewrowość wózków w małych korytarzach roboczych jest jedną z najlepszych. Długi cykl życia produktów seria RG zawdzięcza przeglądom co 1000 godzin, wytrzymałemu olejowi hydraulicznemu z 6% redukcją zużycia energii oraz kołem napędowym HSHL® ze zmniejszonym zużyciem. To wszystko owocuje dłuższym czasem gotowości do pracy i mniejszymi przestojami z powodu konserwacji. Baterie mogą być bardzo szybko wymieniane. Są trzy systemy szybkiej wymiany baterii do wyboru:

  • wysuwana bateria
  • boczna wymiana baterii
  • elektryczna boczna wymiana baterii, umożliwiająca wymianę przez naciśnięcie przycisku
    Modułowy design serii RG ułatwia dostęp do części i szybką wymianę każdej z osobna gdy zajdzie taka konieczność. Liczba części została zredukowana do minimum, aby zmniejszyć koszty wymiany w przypadku awarii.
    Ponadto oferowanych jest kilka opcjonalnych zabezpieczeń wózka:
  • osłona kół ramion podporowych
  • ochrona w wersji chłodniczej
  • pokrywa baterii

Osiągnąć pełen zakres

Wózki serii RG Nissan Forklift wykonane są z wysokiej jakości elementów skomponowanych tak, aby zapewnić wiodącą na rynku ergonomię i osiągi. Dlatego seria RG idealnie pasuje do rodziny wózków widłowych i magazynowych Nissan Forklift. Seria RG oferuje wózki o udźwigu od 1,2 do 2,5 tony oraz szeroki wybór masztów do wysokości podnoszenia 12,1 metrów zachowując przy tym optymalną ładowność. Dodatkowo opcje takie jak wersja do regałów wjezdnych i szyny prowadzące umożliwiają idealne dopasowanie do wymagań klientów i panujących warunków.
Modele RG-12L I RG-14L (ładowność 1,2 i 1,4 tony) oferują dla lekkich zastosowań wąską ramę podwozia i bardzo krótki promień skrętu. Model RG-14N korzystający z tej samej ramy może być zaadoptowany według życzenia klienta do pracy w regałach wjezdnych oraz do wersji chłodniczej. RG-16M i RG-20M są „wołami” roboczymi rodziny RG. Są to wózki z dużą wydajnością pracy, prędkością podnoszenia dla średnich i ciężkich zastosowań, które gwarantują podnoszenia ładunku bez spadku udźwigu przy niemal 9 metrach. W związku z panującym w dzisiejszych czasach trendem na ekstremalne wysokości podnoszenia Nissan Forklift oferuje modele RG-20H, RG-25H i RG-20X. Charakteryzują się one szeroką ramą podwozia dla dobrej stabilności i podnoszenia aż do 12,1 metra przy ładowności do 2,5 tony.