wózki widłowe komatsu elektryczne artykuł

2010-08-08 09:15

Wózki widłowe Komatsu z napędem elektrycznym i o udźwigu nominalnym od 1200kg do 3000kg (trzykołowe i czterokołowe) wyposażone są w silniki tradycyjne z niezależnymi układami kontroli prędkości obrotowej co polepsza manewrowość wózka, zmniejsza promień skrętu i zapewnia większą stabilność. Wózki te posiadają możliwość elektronicznego programowania funkcji i wydajności pracy. Doskonale zaprojektowana scentrelizowana deska rozdzielcza dzięki dobrze widocznym wskaźnikom poziomu naładowania baterii, prędkościomierza , licznika motogodzin i kontrolek ostrzegawczych znacznie usprawnia pracę operatora.

 

Wózki widłowe serii AM-2R i AE-2R są bardzo zwarte, łatwe w użytkowaniu i wymagają małej konserwacji: idealny partner dla firmy, która szuka maksymalnej wydajności i dochodowości.  Przednia oś cechuje się dwoma osobno wzbudzanymi silnikami elektrycznymi 4kW zapewniajšcymi wysoki poziom momentu obrotowego w celu zapewnienia elastyczności w czasie pracy w ograniczonych pomieszczeniach. Osie sterowania nie tylko zapewniają precyzyjne manewrowanie ale również oferują lepszą stabilność wózków AE-2R na długich podjazdach i zredukowany promień skręt w serii AM-2R. Przełącznik ciśnienia ? na kierownicy obsługuje wspomagane kierowanie.  Logiczny system z technologią CAN-BUS korzysta z serii czujników i kontrolek aby określić warunki dynamiczne wózka oraz interweniować w razie konieczności przez zastosowanie regeneracyjnego hamulca bezpieczeństwa, aby uniknąć przyspieszenia wózka w czasie skrętu.  Urządzenie sterujące trakcji mogą być obsługiwane poprzez albo dźwignię albo podwójny pedał, do wyboru jest tradycyjna hydrauliczna dźwignia proporcjonalna z czujnikami REED lub wygodny joystick z włączoną kontrolą kierunku jazdy. Komfort na pokładzie jest zapewniony poprzez czytelny wyświetlacz z prostymi funkcjami, ergonomiczne rozmieszczenie głównych urządzeń sterujących i standardowe Grammer MS G20. Dodatkowo do licznika roboczogodzin i wskaźnika naładowania baterii, wyświetlacz zawiera również system samo-diagnozowania funkcji, który wykorzystuje serię lampek ostrzegawczych oraz kod informujšce operatora o wszelkich niesprawnościach lub błędnych operacjach. Asrotyment masztów FV, FFV i TFV - są one najlepsze w zakresie widoczności, sztywności i precyzji. Wysokść podnoszenie od 3.3 do prawie 7 metrów , utrzymuje wysoką wydajność resztkową (minimalna?) , kiedy korzysta się z przesuwnika bocznego. Silnik pompy 9 kW zapewnia szybkie podnoszenie. Komora akumulatora jest dostępna przez serię łatwych manewrów i oferuje wydajność pomiędzy 300 do 750Ah szczególnie w modelu FB15 (M)G, w którym komora akumulatora jest wystarczająco wysoka aby umieścić baterię 680Ah gwarantującą perfekcyjny mix zręczności. i wytrzymałości. Układ hamulcowy składa się z:

 

  • Sterowanego logicznie układu przeciwprądowego sterowanego przez zwolnienie pedału przyspieszenia lub wstecznego

  • Pedału hamulca hydraulicznego

  • Hamulca parkowania mechanicznego

 

Wózki widłowe elektryczne firmy Komatsu są  dostosowane do potrzeb klienta poprzez dostępność następujących głównych opcji:

 

  • Joyskick

  • 4 różne konfigurajce kabiny

  • Wersja chłodnicza

  • Hydraulika 4-way

  • Układ oświetlenia

  • Różne typy opon

  • Zintegrowany sideshift