Wózki widłowe nowe czy używane

2011-03-22 07:53

Przedsiębiorstwa poszukujące wózków widłowych często stają przed dylematem: nowe czy używane maszyny? Jednak ten wybór nie dotyczy wszystkich. Nowe firmy, bądź podmioty ze stosunkowo krótką historią działalności, mają problem z uzyskaniem finansowania nowych wózków widłowych.

Około 6 tysięcy wózków widłowych zminia rocznie właściciela. Największą popularnością cieszą się wózki widłowe o udźwigu od 1 do 3.5 ton. Z napędem gazowym lub diesli. Zakup nowych wózków widłowych posiada szerego zalet. Nowe maszyny są w 100% sprawne, objete są gwarancją, posiadają nowe rozwiązania techniczne, spełniają wszystkie wyśrubowane normy, a dodatkową zaletą jest fakt, że można taki wózek widłowy po pewnym okresie eksploatacji odsprzedać. Cena nowego wózka widłowego może stanowić jedyną zaporę.

Dla nowych firm z krótką historią działalnością, optymalnym rozwiązaniem wydaje się zakup używanych wózków widłowych. Niektóre firmy wyspecjalizowały się w sprzedaży używanych maszyn. Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, w każdym przypadku szczegółowo weryfikowany jest stan techniczny używanego wózka widłowego. Firmy takie dokonują bardzo dokładnej selekcji jakościowej, przeprowadzanej przez uprawnionego technika, na podstawie której wózki widłowe są kwalifikowane do odpowiedniej grupy jakościowej. Pochodzenie wózka widłowego jest znane. Wózki widłowe z takiej oferty to w większości maszyny po wynajmie długoterminowym z pełnozakresowym serwisem oraz po leasingu. Każdy, oferowany z gwarancją wózek widłowy, spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa stawiane przez UDT dla urządzeń dźwigowych.

Przy zakupie używanego wózka widłowgo warto zwrócić uwagę na:

  • Wiarygodne dane dotyczące ilości przepracowanych motogodzin.
  • Oryginalną tabliczkę znamionową wskazującą na faktyczną datę produkcji wózka, jego numer seryjny, udźwig i rzeczywiste parametry masztu oraz ogumienia.
  • Realną techniczną wartość wózka widłowego, sprawdzaną według rygorystycznych testów jakościowych oraz standardów.
  • Czy wszystkie naprawy były dokonywane z wykorzystaniem tylko i wyłącznie oryginalnych - fabrycznie nowych części.
  • Czy wyposażenie wózków jest w kompletne ogumienie i bezpieczne, sprawne widły, zapewniając Państwu tym samym bezpieczną pracę.
  • Czy sprzedawca oferuje stałą dostępność zarówno serwisu jak i części zamiennych, na najwyższym światowym poziomie.
  • Czy istnieje możliwość zakupu wózka poprzez leasing wg dowolnej oferty.
  • Czy jest możliwość wykonania badań UDT zakupionego wózka
  • Jak długą gwarancję na wybrane wózki widłowe używane oferuje sprzedawca.