Forte URF

 Wózek typu reach truck z obrotowymi widłami do bardzo wąskich korytarzy (VNA)

Wózek widłowy Forte URFAtlet Tergo Forte URF. Wszechstronny, kompaktowy wózek zbudowany na podwoziu bardzo udanego modelu reach truck Tergo Forte. Wózek do pracy w bardzo wąskich korytarzach. Jednocześnie zapewnia doskonałe, swobodne manewrowanie poza regałami.

  • Tergo Forte URF, z widłami obracanymi o 180 stopni, jest wózkiem do składowania przeznaczonym do pracy w wąskich korytarzach. Charakteryzuje się doskonałą zwrotnością poza korytarzami. Aby zmienić korytarz roboczy, URF potrzebuje korytarza transferowego o szerokości tylko 3700mm. Dzięki temu oferuje możliwość maksymalnego wykorzystania powierzchni i pojemności magazynu. Doskonały do współpracy z wózkami do kompletacji zamówień z wysokiego poziomu. W rezultacie, najbardziej odpowiedni wózek do składowania może pracować "ramię w ramię" z najlepszym wózkiem do kompletacji zamówień.
  • Wózek, pozwalający operatorowi skupić się całkowicie na składowaniu, prowadzony jest w korytarzu za pomocą szyny. Ładunek może zostać podniesiony od razu, gdy wózek znajdzie się w korytarzu, dzięki wydajniejszemu ruchowi po przekątnej.. Typowy czas cyklu pracy jest krótszy o 15-20% w porównaniu z wózkami przeznaczonymi do pracy w szerokich korytarzach. Dodatkowe opcje, takie jak programowany selektor wysokości, pozwalający na szybkie i dokładne podniesienie ładunku na właściwy poziom, zwiększają jeszcze wydajność wózka. Dostępny jest zestaw kamery z monitorem, który pozwala osiągnąć maksymalną widoczność.
  • Inne cechy: Modułowa konstrukcja Atlet, zapewniająca maksymalną dyspozycyjność. Silniki prądu zmiennego, które zapewniają zmniejszony zakres czynności konserwacyjnych, maksymalne przyspieszenie i prędkość jazdy. System stabilizacyjny Atlet S3 (Stability Support System) zwiększający bezpieczeństwo pracy. Komputer ATC z systemem kodow PIN umożliwiającym dostęp do systemu diagnostyki pokładowej i do optymalnych ustawień osiągów oraz zapobiegającym nieuprawnionemu korzystaniu z wózka.

Czy w Twoim magazynie są bardzo wąskie korytarze? Możesz również przeczytać o naszej maszynie systemowej VNA ESP. Lub zapoznać się z naszymi wskazówkami dotyczącymi operacji magazynowych.

Atlet Tergo Forte

 

URF 125

URF 150

Lift capacity

kg

1250

1500

Load center

mm

600

600

Lift heights

mm

4950–10350

4950–10350

 Zmniejszenie kosztów i zwiększenie wydajności dzięki magazynowi z wąskimi korytarzami

Optymalizacja powierzchni magazynowych staje się coraz bardziej atrakcyjna. Zmniejszenie kosztów wynikające z lepszego wykorzystania powierzchni magazynowych, niższe koszty nowych budynków, możliwości rozbudowy itd. sprawiają, że zdecydowaną przewagę mają zwarte magazyny wysokiego składowania. Proste porównanie dwóch typów magazynów wskazuje, że wysokie składowanie i wąskie korytarze mogą obniżyć koszty logistyczne o 20-25%. W konwencjonalnych magazynach szerokość korytarzy powinna wynosić ponad 2,5 m. W magazynie z wąskimi korytarzami mają one szerokość między 1,5 a 1,7 m. Magazyn z wąskimi korytarzami może być kompletnym rozwiązaniem lub stanowić jego część. Wąskie korytarze mogą być obsługiwane wyłącznie przez specjalne, przystosowane do tego celu wózki, które mogą również pracować w szerszych korytarzach. Projekty magazynów z wąskimi korytarzami przystosowane są do określonych potrzeb w zakresie magazynowania i transportu. Konfiguracja i wydajność magazynu może być symulowana za pomocą programu Atlet Logistics Analyser, który stanowi cenną pomoc przy ocenie projektu i pojemności magazynu z wąskimi korytarzami.

Najważniejsze cechy

Wróć do strony głównej Atlet