Najważniejsze cechy

Światowej klasy ergonomia pozwalająca zwiększyć wydajność operatora

 • Fotel Ergo ulsPrzestronna kabina została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o wygodzie operatora. Unikatowa minikierownica z pływającym podłokietnikiem umożliwia manewrowanie wózkiem bez wysiłku podczas długich zmian przy minimalnym obciążeniu rąk, karku i ramion.
 • Fotel i podłokietniki można łatwo dostosować do wymagań każdego operatora – możliwa jest regulacja nawet siedmiu różnych ustawień.
 • Maszt Pro Vision dodatkowo poprawia widoczność i ergonomię podczas podnoszenia ładunków na dużą wysokość.
 • Oddzielny stopień i specjalnie zaprojektowany uchwyt przy wejściu ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z wózka. Specjalne badanie przeprowadzone w celu porównania i oceny ergonomii wózków widłowych wysokiego składowania trzech różnych producentów wykazało, że nowe wózki Atlet Tergo pozwalają operatorowi pracować w najbardziej ergonomicznej pozycji, co przyczynia się do mniejszego obciążenia ramion i karku. (Uniwersytet Technologiczny Chalmersa, 2011)
Wydajność na najwyższym poziomie
 • Ergo UlsWszystkie cechy wózków Atlet Tergo – od ergonomii po osiągi – wiążą się z wydajnością. Precyzyjna konstrukcja masztu z technologią miękkiego hamowania oraz układ wysięgu z pełną amortyzacją przyczyniają się do niezrównanej stabilności w każdych warunkach. Funkcja przechyłu masztu i intuicyjne urządzenia do sterowania podnoszeniem dodatkowo ułatwiają operacje załadunku i układania na każdej wysokości.
 • Funkcja zmiany kierunku jazdy bez użycia rąk wykorzystuje do tego celu pedał przyspieszenia, dzięki czemu operator może używać prawej ręki do jednoczesnej obsługi nawet trzech funkcji hydraulicznych.
 • Mocny silnik prądu zmiennego zasilany napięciem 48 V oferuje doskonałe osiągi – prędkość maksymalna wynosi 12,5 km/h. Komputer pokładowy do wózków widłowych Atlet ATC3 z kodem PIN zabezpieczającym dostęp do ustawień indywidualnych pozwala dostosować parametry pracy wózka do umiejętności każdego operatora, maksymalizując w ten sposób wydajność i bezpieczeństwo.
Zaawansowana technologia bezpieczeństwa
 • System wspomagania stabilności S3 opracowany przez firmę Atlet oferuje technologię, która zapewnia niezrównany, najwyższy w branży poziom bezpieczeństwa. W celu utrzymania stabilności podczas jazdy w szerokim zakresie sytuacji, system S3 przez cały czas analizuje takie parametry pracy wózka jak prędkość, kąt skrętu, wydawane polecenia, ruchy masztu i wysokość podniesienia ładunku.
 • Ergo bezpieczeństwoNowa funkcja DCC (dynamiczna kontrola skrętu) odpowiednio modyfikuje wzajemny stosunek prędkości jazdy wózka i ruchów kierownicy wykonywanych przez operatora, co pozwala pokonywać zakręty z większą prędkością. Podczas obsługi ładunków na dużych wysokościach układ optymalizacji parametrów pracy dobiera prędkość przechyłu i wysięgu w taki sposób, by zapewnić maksymalną stabilność i bezpieczeństwo.
 • Innowacyjna funkcja LAS (układ ustawiania poziomu) przenosi intuicyjną obsługę ładunków na zupełnie nowy poziom. Operator musi tylko nieznacznie zwolnić dźwignię funkcji podnoszenia, a widły automatycznie zatrzymają się z pełną precyzją na odpowiednim poziomie.
 • Funkcja ASR (aktywna redukcja poślizgu) zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie podczas jazdy na podłożu o niskim współczynniku tarcia, a także zmniejsza zużycie kół napędowych, co dodatkowo obniża koszty.
Maksymalna dyspozycyjność
 • Maksymalna dyspozycyjnośćWózki widłowe wysokiego podnoszenia serii Atlet Tergo zostały zaprojektowane pod kątem wydłużonych okresów międzyprzeglądowych i bardzo łatwego serwisu. Unikatowy komputer pokładowy do wózków widłowych Atlet (ATC3) z technologią transmisji danych CAN pozwala technikowi serwisu łatwo i szybko przeprowadzić diagnostykę i serwis wózka, co maksymalnie zwiększa jego dyspozycyjność.
 • Wszystkie wózki Atlet zostały zaprojektowane w oparciu o unikatową koncepcję modułowej budowy Atlet, co podnosi jakość i zmniejsza liczbę wykorzystywanych części. Dzięki temu nasi technicy serwisu, którzy dojeżdżają do klienta, mogą wozić z sobą ograniczoną liczbę części, co pozwala uzyskać wskaźnik powodzenia naprawy za pierwszym razem powyżej 95% i sprawia, że nasze wózki charakteryzują się najwyższą na rynku dyspozycyjnością.
100% personalizacji – na Twoich warunkach

100% personalizacjiNowa seria wózków Atlet Tergo została zaprojektowana wyłącznie z myślą o Tobie i Twojej działalności. Wszystkie rozwiązania, począwszy od konstrukcji, technologii i osiągów, a skończywszy na serwisie i finansowaniu, zostały opracowane, tak aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników wózków widłowych na świecie w jak najbardziej spersonalizowany sposób. Działamy w ten sposób, bo wiemy, że technologia opracowana z myślą o potrzebach człowieka podnosi wydajność i zwiększa zadowolenie z wykonywanej pracy. A żeby Twój wózek Atlet Tergo mógł być jeszcze lepiej dostosowany do Twoich potrzeb, przygotowaliśmy szeroki wybór specjalnie zaprojektowanych opcji i akcesoriów.

>> Przejdź do strony Atlet