Ręczne wózki paletowe

Ręczne wózki paletoweJakość, wydajność i niezawodność na długi okres eksploatacji. Ręczne wózki paletowe BT  istnieją na rynku od ponad 50 lat i są wyjątkową pozycją w segmencie wózków. Obecnie produkuje się unowocześnioną wersję PRO LIFTER która umożliwia zarówno łatwe podnoszenie  jak również przemieszczanie ładunków.  Od czasu wprowadzenia w 1947 ręcznego wózka paletowego, BT wyprodukowało ich już ponad milion. BT LIfter okazał się wózkiem uniwersalnym do przemieszczania towarów w prawie wszystkich dziedzinach i na całym świecie. Wysoce zautomatyzowana produkcja zapewnia wysoką jakość, a malowanie proszkowe znacznie wydłuża trwałość. Punkty smarownicze zapewniają trwałość części ruchomych. Innowacyjny model PRO LIFTER oferuje wiele nowych zaawansowanych rozwiązań. Redukcja siły potrzebnej do ruszenia wózka z miejca to 67% w porównaniu z wersją standartową, lub wręcz zupełnie nie wymagający od operatora siły model PRO LIFTER M z napędem elektrycznym. Standardowy wózek BT LIFTER ma udźwig 2300 kg.

Niskie unoszenie

Rodzina wózków Model Udźwig maksymalny Kiedy/dlaczego Opcje/Właściwości
BT Lifter LHM200SC 2300 kg Measure loadweights Printer, Legal for trade
BT Lifter LHM200ST 2000 kg Corrosive and clean environments Swedish stainless steel
BT Lifter LHM230 2300 kg Everyday performance Quicklift, overload
BT Pro Lifter LHM230P / LHM230QP 2300 kg Minimal starting force Quicklift, boogie wheels
BT Lifter LHM230SI 2300 kg low-noise operations

Quick lift

BT Lifter LHM300 3000 kg Heavy loads

Niskie unoszenie elektryczne

Rodzina wózków Model Udźwig maksymalny Kiedy/dlaczego Opcje/Właściwości
BT Pro Lifter LHT100 1000 kg Effortless, free travel Electric drive motor

Wysokie podnoszenie

Rodzina wózków Model Udźwig maksymalny Kiedy/dlaczego Opcje/Właściwości
BT High Lifter HHM100 1000 kg Ergonomic workstation Robust, Handbrake
BT High Lifter HHM100I 1000 kg Ergonomic workstation Robust, Swedish stainless steel
BT Ministacker SHM080 800 kg Low frequence, low level Adjustable forks

BT High Lifter HHM100

BT High Lifter HHM 100 został zaprojektowany do prac w środowisku korozyjnym lub warunkach konieczności zachowania wysokich standardów higieny. Funkcja ręcznego prowadzenia zapewnia ergonomiczne, w pełni regulowane stanowisko pracy. Rama, ramię sterujące, osie i łożyska kół ze stali nierdzewnej zapewniają wytrzymałość i trwałość wózka. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 810 mm przy udźwigu znamionowym  -1000 kg. HHM100I zapewnia funkcję szybkiego podnoszenia hydraulicznego w celu zwiększenia wydajności i komfortu podnoszenia ładunków o masie ponad 250 kg. W przypadku cięższych ładunków, szybkość podnoszenia jest automatycznie zmniejszana i zastepowana przez standardowe funkcje podnoszenia.

BT Lifter LHM200SC

BT Lifter z wagą łączy funkcjonalność dokładnego systemu ważącego z mobilnością i elastycznością ręcznego wózka paletowego. Udźwig wózka LHM200SC wynosi 2000 kg. LHM200SC umożliwia ważenie palet i pojemników podczas ich transportu, w miejscu przeładunku. Zaoszczędza czas przy kontroli towarów przychodzących i wychodzących oraz podczas napełniania i uzupełniania jednostek ładunkowych. Wersja ze zintegrowaną drukarką oraz wersja legalizowana zgodnie z OIML III umożliwiająca używanie wózka do transakcji handlowych dostępne są na specjalne zamówienie. BT Lifter z wagą jest po prostu, jak każdy wózek BT zaprojektowany do pracy przez wiele lat w warunkach przemysłowych. Oczywiście wszystkie elementy są zaprojektowane do pracy mobilnej. 

BT Pro Lifter LHM230P / LHM230QP

Poruszenie ręcznego wózka paletowego jest najtrudniejszą częścią transportu. Wózek BT PRO LIFTER wykonuje tę czynność sam.Tradycyjny ręczny wózek paletowy z ładunkiem 2300kg wymaga siły 45kg, aby go poruszyć. W wózku BT PRO LIFTER wartość ta została zredukowana do 15kg. W przypadku mniejszych ładunków BT PRO LIFTER daje jeszcze większe zmniejszenie siły potrzebnej do ruszenia. Wózek BT PRO LIFTER zapewnia łatwy transport ciężkich ładunków, płynną na nierównych powierzchniach, wysoką ergonomię i wydajność.

BT Pro Lifter M LHT100

BT Pro Lifter M - LHT100 jest unikalnym połączeniem najpopularniejszego wózka LHM230 z funkcją elektrycznego napędu jazdy. Zachowana jest przy tym wysoka jakość wykonania znana z wózków LHM230. Łączy zwartą budowę wózka ręcznego z łatwością transportu towaru, zwłaszcza w ciasnych miejscach.  Jest prosty w użyciu i praktycznie nie wymaga konserwacji. PRO LIFTER M eliminuje nadwyrężenia wynikające z ciągnięcia i pchania wózka ręcznego. Ten wózek o udźwigu 1000kg jest kolejnym krokiem do tworzenia ergonomicznego środowiska pracy. Posiada szereg elementów bezpieczeństwa jak np. wyłącznik awaryjny, wyłącznik bezpieczeństwa i wyłącznik przy skrajnych położeniach ramienia sterującego. Jest przeznaczony do pracy w pomieszczeniach takich jak sklepy, zaplecza sklepów, supermarkety, szpitale, apteki, księgarnie itp.

BT High Lifter HHM100

BT High Lifter HHM 100 został zaprojektowany do prac w środowisku korozyjnym lub warunkach konieczności zachowania wysokich standardów higieny. Dodatkowo funkcja ręcznego prowadzenia zapewnia ergonomiczne, w pełni regulowane stanowisko pracy. Rama, ramię sterujące, osie i łożyska kół ze stali nierdzewnej zapewniają wytrzymałość i trwałość wózka. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 810 mm przy udźwigu znamionowym  - 1000 kg. HHM100I zapewnia funkcję szybkiego podnoszenia hydraulicznego dla zwiększenia wydajności i komfortu podnoszenia ładunków o masie ponad 250 kg. Ze względu na cięższe ładunki, szybkość podnoszenia jest automatycznie zmniejszana i zastepowana przez standardowe funkcje podnoszenia.

BT Ministacker SHM080

BT Ministacker SHM080 jest wózkiem przeznaczonym do prac o małej intensywności i relatywniej niskiej wysokości skłądowania. Idealny do składowania blokowego lub prac na regałach. Dostępny w wersji z podnoszeniem ręcznym lub elektrycznym. SHM080  oferuje funkcje szybkiego podnoszenia hydraulicznego w celu zwiększenia podczas podnoszenia ładunków o masie ponad 200 kg. Ze względu na cięższe ładunki, szybkość podnoszenia jest automatycznie zmniejszana i zastepowana przez standardowe funkcje podnoszenia. SHM080 posiada elektryczny silnik podnoszenia i jest odpowiedni przy operacjach o większej intensywności. Dla obu modeli maksymalny udźwig wynosi 800 kg a maksymalna wysokość podnoszenia to 1600 mm.

Wróć do strony głównej Toyota

Potrzebujesz więcej? Zapoznaj się z wózkami elektrycznymi lub spalinowymi

 HHM100        M LHT100        LHM230P / LHM230QP

                 HHM100                                                 M LHT100                               LHM230P / LHM230QP

BT Lifter LHM200SC        SHM080

BT Lifter LHM200SC                                    SHM080